Przed nami 4. Festiwal Kobiet w Nowej Soli „Kolory życia”. W tym roku hasło przewodnie to „Dbajmy o siebie”.
„Nowosolanki.pl”, czyli Grupa Nieformalna Kobiet, kolejny raz zachęcają do wyjścia z domu i wzięcia udziału w wyjątkowym festiwalu. Po raz czwarty organizują Festiwal Kobiet „Kolory życia”.
– To wydarzenie kierowane do kobiet i organizowane przez kobiety. Tym razem z przesłaniem „Dbajmy o siebie”. Co by to nie było, czy jedzenie, czy gimnastyka, czy sport, czy wysypianie się, dbajmy o siebie. To nośne hasło i pod nie jest przygotowany panel rozmów o kolorach życia – mówi Wanda Świdzińska.
Głównym gościem festiwalu będzie Katarzyna Błażejewska-Stuhr, żona Macieja Stuhra, która jest dietetykiem i będzie mówiła o zdrowym odżywianiu.
– Zaprosiliśmy ją osobiście w ubiegłym roku na kongresie kobiet w Katowicach. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że nam się udało ją zaprosić, bo będzie kolejna znamienita kobieta, która będzie gościć w naszym mieście – opowiada W. Świdzińska.
Oprócz niej udało się zaprosić również naturopatkę Dorotę Wiśniewską, która przyjedzie aż z Olsztyna. W Nowej Soli gościć będziemy też psychoterapeutę Piotra Zbigniewa Kamrata, oraz Dariusz Andrzej Wojciechowski, który założył Fundację „Oczywiście”. Panel rozmów poprowadzi Kalina Patek.
Będą warsztaty
Festiwalowi będą towarzyszyły także warsztaty, które odbędą się w katakumbach LO. Jeden z nich pt. „Jak budujemy swój wizerunek w mediach społecznościowych” poprowadzi Magdalena Kroczak. Będzie też warsztat pn. „Uśmiech na zdrowie”, który poprowadzi Alicja Przepiórkowska-Ułaszewska, Liderka Równości województwa dolnośląskiego V edycji Plebiscytu 16 Liderek Równości. Trzeci warsztat pod hasłem „Krąg kobiet” poprowadzi Dorota Wiśniewska. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że w każdym warsztacie będzie mogło wziąć udział tylko 15 uczestników i będzie decydowała zasada, kto pierwszy ten lepszy.
Kto się nie dostanie na warsztaty, to na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego na Festiwalu, bo będzie aż 30 wystawców. Prezentowane będą różne pasje kobiet jak malarstwo (swoje dzieła zaprezentuje Agnieszka Tyszkiewicz, żona senatora i jej mama Krystyna Gałązka), pisarstwo (będzie pisarka Agnieszka Jordan-Gondorek), poezja (będzie poetka Maria Stachowiak), ręcznie tworzona biżuteria i świece zapachowe, łapacze snów, pielęgnacja ciała.
Nie zabraknie też występów artystycznych. Wystąpi młodzież z ogólniaka z repertuarem „Maanam”, będzie pokaz tańca towarzyskiego i pokaz Szkoły Tańska Arte. Natomiast miłośników zwierząt na pewno zainteresuje pokaz umiejętności psa przewodnika przygotowany przez dogoterapeutkę.
Imprezę swoim patronatem objęła prezydent Beat Kulczycka i starosta Mariusz Stokłosa, a jej głównym sponsorem jest firma Toms, która produkuje czekoladki. Wstęp jest wolny. Całe wydarzenie odbędzie się w sobotę (21 marca) w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego przy ul. Gimnazjalnej 9 i potrwa od 11.00 do 16.00.
Program Festiwalu
11.00 – Rozpoczęcie
11.15 – Piosenka Festiwalu Fabian Szulborski
11.30 – Uśmiech to zdrowie Alicja Przepiórska-Ułaszewska
12.10 – Porozmawiajmy o dogoterapii Olimus Family
13.00 – Szkoła Tańca Arte.org Małgorzaty Pitrowskiej-Osuch
13.20 – Taniec towarzyski Aleksandra i Tomasz Rydzakowie
13.45 – Panel rozmów o kolorach życia „Dbajmy o siebie”
– Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyk, psychodietetyk
– Piotr Zbigniew Kamrat – psycholog, psychoterapeuta
– Dorota Wiśniewska – naturopatka
– Dariusz Andrzej Wojciechowski – Fundacja „Oczywiste”
– Prowadzenie rozmów Kalina Patek
15.15 – Wiersze Marii Stachowiak. Prezentacja wystawców.
15.30 – Muzyczny Występ Artystyczny
16.00 – Zakończenie Festiwalu
Warsztaty:
12.00-13.30 – Jak budujemy swój wizerunek w mediach społecznościowych (prowadząca Magdalena Kroczak)
12.30-14.00 – Uśmiech to zdrowie (prowadząca Alicja Przepiórska-Ułaszewska)
15.00-16.00 – Krąg kobiet (prowadząca Dorota Wiśniewska)