Meczem z zielonogórzankami zaczęły sezon Lubuskiej Ligi Juniorek siatkarki WKS Sobieski Żagań.
To był debiut żaganianek w rozgrywkach. Drużyna powstała kilka miesięcy temu. Siatkarki uległy UKS SP 13 -tka Zielona Góra 0:3 (4:25, 16:25, 14:25).
– W drugim i trzecim secie gra się wyrównała. Niestety, dziewczyny nie poradziły sobie ze stresem i brakiem doświadczenia, choć nie można im odmówić zaangażowania i walki o każdy punkt – mówi Piotr Grabkowski, trener Sobieskiego. – Przed naszą drużyną jest jeszcze dużo pracy. Dziewczęta muszą nabrać większej pewności siebie, muszą uwierzyć w swoje umiejętności i doskonalić te, które już posiadają. Jak mówi stare przysłowie – trening czyni mistrza.
A już w najbliższą niedzielę, 15.11. w hali Arena żaganianki zagrają kolejny mecz z drugim zielonogórskim zespołem i faworytkami ligi: UKS 13 LO VII Zielona Góra.
– Będzie to bardzo ciężkie spotkanie. Zielonogórzanki są bardzo doświadczonym i utytułowanym zespołem – dodaje szkoleniowiec żagańskich siatkarek.
18
Poprzedni artykuł