Strona główna » Walczą do ostatnich metrów

Walczą do ostatnich metrów

przez Adam Sommerfeld

Lekkoatleci żarskiego Agrosu w sobotę, 11 marca, zainaugurowali sezon przełajowy na Mistrzostwach Polski LZS-u w Stargardzie Szczecińskim.
W bardzo trudnych warunkach na trasę najpierw wyruszyli młodzicy. Świetnie zaprezentował się Agrosiak, Bartłomiej Strzygocki, który zajął trzecie miejsce udowadniając, że należy do ścisłej czołówki krajowej biegów średnich. Natomiast na miejscu 15. finiszowała Jagoda Ksiąg, a na 21. – Aleksander Sendziak, dla których był to debiut w nowej kategorii wiekowej.
Wśród juniorów bardzo dobrze wypadł Jakub Kowalski, zajmując 17. lokatę, a w najstarszej kategorii wiekowej Kamil Gierula uplasował się na 7. miejscu.
Najmłodsi na koniec
Sporą niespodziankę sprawił Filip Rewaj, który minimalnie na ostatnich metrach przegrał walkę o podium i zajął ostatecznie 7. miejsce. W środku stawki uplasowali się Gabriela Szombierska i Tomasz Witkowski.
– Bardzo cieszą starty naszych zawodników na MP LZS. Jesteśmy w trakcie ciężkiego treningu, co pozwala na optymistyczne patrzenie w przyszłość. Teraz czekają nas Mistrzostwa Makroregionu w Nowej Soli, a zaraz po zawodach ruszamy na obóz, żeby jeszcze podkręcić tempo przed nadchodzącym sezonem letnim. Jako trenera cieszy mnie najbardziej, że nasza młodzież ciągle się rozwija i zawsze walczy do ostatnich metrów – chwali swoich podopiecznych Mateusz Wisz.
W najbliższą sobotę (18.03.) przełajowcy wystartują na Mistrzostwach Makroregionu w Nowej Soli. Trzymamy kciuki za udany start.

Tobie może spodobać się

Zostaw komentarz