Strona główna » Ulgi po korekcie

Ulgi po korekcie

przez imperia
0 komentarzy

Po naszej interwencji, radni przegłosowali nowe ulgi dla mieszkańców Żagania na przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji.
O sprawie pisaliśmy w artykule pt. „Za darmo tylko do szkoły. A do lekarza?” Mieszkaniec Żagania pytał nas, dlaczego musi płacić 100 procent za bilet, jadąc z niepełnosprawną córką do lekarza, skoro w innych gminach opiekunowie mają zagwarantowane darmowe przejazdy. Po naszej interwencji radni przegłosowali rozszerzenie ulg. 
I tak, po zmianach, prawo do bezpłatnych przejazdów mają od teraz: dzieci do 4. roku życia, osoby, które ukończyły 70 lat, osoby niewidome posiadające I grupę inwalidzką i ich opiekunowie towarzyszący im w podróży, inwalidzi o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz niezdolni do samodzielnej egzystencji, a także dzieci i młodzież niepełnosprawna, posiadający orzeczenie publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ich opiekunowie.
Prawo do 50-procentowej ulgi przysługuje: dzieciom powyżej 4. roku życia i młodzieży szkolnej do 26. roku życia, emerytom, inwalidom z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz żołnierzom odbywającym niezawodową służbę wojskową.

Tobie może spodobać się

Zostaw komentarz