Strona główna » Stefan jest jak wino

Stefan jest jak wino

przez Adam Sommerfeld

Stefan Iwuć z Łęknicy znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych tenisistów stołowych w Polsce, robiąc furorę w Grand Prix Polski Weteranów w Gliwicach.
Zawodnik UKS-u TEJA Łęknica rywalizował w kategorii wiekowej 60-64 z ponad czterdziestką najlepszych tenisistów z całego kraju. Przeszedł jak burza eliminację pierwszego dnia zawodów, przystępując do finałów z drugiego miejsca w swojej grupie. W nich rozegrał sześć spotkań, co dało mu miejsce w przedziale 9- 12. w klasyfikacji ogólnopolskiej. 
– Ogromnie się cieszę, bo znalezienie się w pierwszej dziesiątce w kraju to spory sukces – zaznacza S. Iwuć.
 – Stefan jest jak wino. Im starszy, tym lepszy – mówi o koledze Bartłomiej Maracz, zawodnik trzecioligowego UKS-u TEJA. – Na ten sukces ciężko pracował od lat. W Łęknicy to już chodząca legenda, w tenisa gra ponad pół wieku.
S. Iwuć przez wiele lat prowadził sekcję tenisa w ŁKS-ie, obecnie gra w czwartoligowej drużynie UKS TEJA, dla której zdobywa większość punktów w rozgrywkach.  
– W tenisa gram od dziecka i będę tak długo, jak pozwoli na to zdrowie. Nawet nie wiem, kiedy zleciało te 50 lat odbijania piłeczki – mówi weteran łęknickiego klubu.

Tobie może spodobać się

Zostaw komentarz