Policjanci coraz rzadziej interweniują w przypadkach nieprzestrzegania nakazu noszenia maseczek.
W ostatnim tygodniu więcej interwencji w sprawie maseczek mieli policjanci w powiecie żagańskim. Najwięcej razy interweniowali w weekend (4-6 grudnia).
– Policjanci nałożyli w tym czasie mandaty karne na 4 osoby oraz skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu w związku z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.
W poniedziałek, 7 grudnia, policjanci wystawili kolejne dwa mandaty i jeden wniosek do sądu. We wtorek (8 grudnia) mandat otrzymały kolejne dwie osoby. Jedynie w środę (9 grudnia) nikt nie został ukarany.
W powiecie żarskim przez cały tydzień policjanci wystawili dwa mandaty za brak maseczek – po jednym w poniedziałek i wtorek.
Niezmiennie obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych (sklepach, urzędach) oraz na świeżym powietrzu. O tym, czy pracownicy muszą mieć na twarzy maseczki, decyduje pracodawca.
23
Poprzedni artykuł