Strona główna » Lekkoatleci w maseczkach

Lekkoatleci w maseczkach

przez imperia

Czerwcowym 21. Mityngiem Chrobrego zainaugurują sezon szprotawscy lekkoatleci.
W zawodach 27 czerwca  na stadionie przy ul. Sobieskiego w Szprotawie wystąpi kilkudziesięciu dyskoboli, kulomiotów, oszczepników i biegaczy. 
– 21. Mityng będzie trochę inny niż wcześniejsze, ale najważniejsze, że się odbędzie! Mamy zgodę władz gminy oraz Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki na organizację imprezy do 150 osób, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Zygmunt Szwarc, trener ULKS-u Uczniaka Szprotawa. – Wszystkim zawodnikom przed zawodami zostanie zmierzona temperatura, każdy będzie miał obowiązek dezynfekcji sprzętu sportowego oraz noszenia maseczek. Oczywiście, maseczki zostaną zdjęte w czasie trwania rywalizacji.
W zawodach wystartują czołowi szprotawscy lekkoatleci na czele z Oskarem Stachnikiem, Wojtkiem Lewkowiczem i Weroniką Bajor. Swój udział potwierdził również najlepszy polski dyskobol, Bartek Stój. Szansę otrzymają również „młode wilczki” z ULKS-u Uczniak.
– Wszyscy obecnie ciężko trenują, nadrabiając stracone dwa miesiące – dodaje Szwarc. – Wierzę, że ten spóźniony sezon szprotawianie zaczną z przytupem, a mityng będzie udanym przetarciem przed najważniejszymi imprezami w tym roku.

Tobie może spodobać się

Zostaw komentarz