W pięknym stylu zakończyli sezon halowy lekkoatleci z żarskiego Agrosu i żagańskiego WKS-u Sobieski Sport Zone, wracając z Zielonej Góry z workiem medali.
W Halowym Mityngu Lekkoatletycznym OLIMP w Zielonej Górze żaranie i żaganianie walczyli o medale ze sportowcami z województwa lubuskiego, Wielkopolski i Dolnego Śląska.
– To było bardzo dobre pożegnanie z sezonem halowym. Nasi najmłodsi zawodnicy, którzy w większości po raz pierwszy startowali w hali, w sumie zdobyli sześć medali oraz ustanowili wiele rekordów życiowych – mówi Dariusz Wisz, trener Agrosu. – To świetny występ, jak na debiut.
Złote medale zdobyli: Klaudia Ostrowska w skoku wzwyż (do lat 14), Kacper Twardy w biegu na 60 m oraz Mateusz Lewandowski w skoku w dal (obaj do lat 16)). Ponadto, Marcelina Medwediuk w rywalizacji do lat 12 dołożyła srebro w skoku w dal, a M. Lewandowski – brąz w skoku wzwyż. Brązowy medal wywalczyła również Milena Kubat w najmłodszej grupie, w biegu na 60 m.
Trzy krążki
Solidny występ w zielonogórskim mityngu zaliczyli również żagańscy lekkoatleci, zdobywając trzy medale. Na drugim stopniu podium stanęli Kinga Trzeciak i Kornel Romanów, oboje wywalczyli srebro w skoku w dal. Krążek z brązu wywalczył Mateusz Ochocki w biegu na 60 m.
– Warto też pochwalić resztę reprezentantów naszego klubu. Amelia Komar, Marta Kultys, Michalina Kazalska, Nikola Jarmółowicz, Dawid Michalak, Iga Fraszczyk, Przemek Fraszczyk i najmłodsza Weronika Wyspiańska nie tylko zdobyli nowe doświadczenia, ale i poprawili swoje rekordy życiowe – zaznacza Krzysztof Sieńko, trener WKS-u Sobieski Arena. – Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania lekkiej atletyki i poprawienia swojej sprawności fizycznej. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17. 00 w Arenie.
