Strona główna » Dla kogo stołek wice

Dla kogo stołek wice

przez imperia
0 komentarzy

Piotr Czerwiński, Grzegorz Chmielewski, a może Dawid Polok? Kto zostanie wiceprzewodniczącym Rady Miasta w Żarach?
Do wzięcia jest stołek wiceprzewodniczącego Rady Miasta w Żarach, bo dotychczasowy wice Łukasz Matyjasek został dyrektorem ŻDK. Kto się na niego wdrapie? Chętnych jest kilku, bo i prestiż większy i dieta pokaźniejsza.
Aktywny
Na czoło wyścigu wysuwa się niezbyt doświadczony stażem (radny od 2018r.), ale za to aktywny ostatnio  (wymyślił mural na Witosa) Dawid Polok (41 l.) z Dobrego Miasta Lepszego Powiatu. – Myślę że zebrałem wystarczająco dużo doświadczenia. Jeżeli koledzy z Rady zaproponują, żebym to ja podjął się tego zadania to nie mówię nie – stwierdza Polok.
Oddany
Nieco mniej szans daje się ich koledze z DMLP Grzegorzowi Chmielewskiemu. Staż w Radzie ma większy, ale nieco gorzej z aktywnością. Poza tym radny Chmielewski niedawno rozpoczął pracę w żarskim muzeum i czy znalazłby czas na dodatkowe obowiązki w Radzie?
Zasłużony
Jako kandydata na wice wymienia się Piotra Czerwińskiego z SLD. Szczególnie kibicuje mu Lucyna Grzybowicz.
– Jemu to się należy. Jest radnym o najdłuższym stażu w Radzie, a poza tym w ostatnim czasie głosuje tak jak większość koalicyjna, więc myślę, że dostanie taką propozycję – z przekąsem mówi koleżanka z SLD. Radna podejrzewa, że może dojść do próby przeciągnięcia Czerwińskiego na stronę koalicji jak to już zrobiono z Magdaleną Lenczyk, startującą z list PiS czy Arkadiuszem Lisem z TiM.
Niechciany
Ambicji co do stołka wiceprzewodniczącego nie mają za to przedstawiciele PiS.
– Jeden wiceprzewodniczący powinien pochodzić z opozycji, bo teraz brakuje równowagi – uważa Tadeusz Płóciennik, ale swojej kandydatury nie zamierza zgłaszać. Na początku kadencji przegrał już walkę o stołek wiceprzewodniczącego z Magdaleną Lenczyk. Teraz nawet nie jest w stanie wymienić jakiegokolwiek kandydata.

Tobie może spodobać się

Zostaw komentarz