Drugie miejsce zajął żaganianin Dawid Klaybor w Wieczornym Mityngu w Lubawce, poprawiając swój rekord życiowy.
Na wszystkich dystansach wystartowało ponad 600 zawodników. Reprezentant żagańskiej 34 Brygady Kawalerii Pancernej rywalizował o medale w najbardziej obsadzonym biegu – na 2000 m. – Od początku wraz z kolegami narzuciliśmy mocne tempo. W walce o medale liczyło się tylko czterech zawodników. Wygrał zawodnik z Opola, z wynikiem 5.22. Ja minąłem metę drugi, z czasem 5.27, ustanawiając rekord życiowy – opowiada D. Klaybor. – Cieszę się, że wracam do wysokiej formy i myślę, że jak zdrowie dopisze, to i jeszcze będzie głośno o mojej osobie w lekkiej atletyce.
Teraz Dawida czeka start w Mistrzostwach Wojska Polskiego na 3000 m, 10-13 maja.
18
Poprzedni artykuł